Ohlédnutí za velikonočními programy

Jenštejnský a Salátovský dům, Husovo nám. 87

Ohlédnutí za velikonočními programy

Příspěvekod Patrik Pařízek » 30 čer 2010, 10:17

Ohlédnutí za velikonočními programy

Velikonoce v muzeu, 23. 3. 2010

zábavné odpoledne plné velikonočních zvyků

Velikonoční program, 12. 3. 2010

povídání o Velikonocích a návštěva výstavy dětských prací

Co si děti vyzkoušely?

Děti si vytvořily mýdlo z mýdlové hmoty pomocí formiček v podobě různých zvířátek nebo kytiček. Druhým zajímavým úkolem bylo vytvoření Morany (ze slámy a hadrů), která je ve slovanské mytologii spojena s božstvem smrti. Morana symbolizuje nadvládu zimy a počátkem jara tak její nadvláda končí. V lidové tradici se to projevuje jejím bitím a topením…
Díky pěknému počasí byly v našem geoparku připraveny i tradiční dětské venkovní hry spojené s velikonoční a jarní tématikou.

Jeden z ohlasů na doprovodný program:
"Vážená paní ředitelko.
Dnes odpoledne jsem s dětmi 2. oddělení naší školní družiny navštívila výstavku prací dětí s jarní a velikonoční tematikou a zároveň jsme se zúčastnili doprovodného programu, který pro nás připravili vaši zaměstnanci. Strašně moc bych Vám chtěla poděkovat za to, co děláte i pro naší mimoškolní práci. Vaši zaměstnanci obětavě pracovali s dětmi, které byly rozděleny do tří skupin. Každá skupina si prošla připravená stanoviště, kde na jednom se hrály jarní hry, které děti dnešní doby neznají. Na druhém stanovišti se vyráběla Morana, jakožto symbol odcházející paní Zimy. S výrobou naše děti mají již vcelku dobré zkušenosti, přesto se s nadšením vrhly do práce. Největším úspěchem byla netradiční výroba mýdla, kterou děti vůbec neznají. Krásné počasí a srdeční pořadatelé této akce nám umožnili pobýt ve vašem prostředí, geoparku krásné odpoledne. Kdybychom nebyli tlačeni časem, jistě bychom zde pobyli o něco déle. Akce se nám velice líbila a za to vše Vám náleží velká jednička s hvězdičkou. Vřele můžeme doporučit i ostatním školním družinám. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další společné akce u Vás v muzeu." (Květa Hrbáčková, vychovatelka ŠD Beroun - Závodí)
Patrik Pařízek
produkce
Muzeum Českého krasu
http://muzeum-beroun.cz
Uživatelský avatar
Patrik Pařízek
 
Příspěvky: 42
Registrován: 03 čer 2010, 17:45

Zpět na Beroun, Muzeum Českého krasu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron