Nápady s odpady - ohlasy

Moderátor: Patrik Pařízek

Nápady s odpady - ohlasy

Příspěvekod Patrik Pařízek » 30 lis 2010, 18:38

Napište nám, co říkáte na doprovodný program
Nápady s odpady...

Obrázek

Ohlasy vkládejte kliknutím na reagovat...
Patrik Pařízek
produkce
Muzeum Českého krasu
http://muzeum-beroun.cz
Patrik Pařízek

Re: Nápady s odpady - ohlasy

Příspěvekod Monika Mazúrová » 30 lis 2010, 18:40

Moc Vám děkuji a přeji hodně zdaru do další Vaší činnosti. Úroveň semináře byla vynikající a převyšující naše očekávání. Na takovéto semináře jsme vždy museli vyrážet do NG v Praze, ale teď rádi přijedeme i k Vám. Jinak jsme fotografie i článek o akci poslali do obecních novin tzv. Zadnotřebaňské listy, které se prodávají v širokém okolí obce.
Děkujeme a zdraví Monika Mazúrová
ZŠ Zadní Třebaň
Monika Mazúrová

Příspěvekod Naše noviny » 30 lis 2010, 18:41

Dan stvořil vysílač, Lucie zase loď
ZADNOTŘEBAŇŠTÍ ŠKOLÁCI VYRÁBĚLI UMĚLECKÁ DÍLA Z KRABIC OD DŽUSŮ, ZÁTEK I PET LAHVÍ

Ekologickou dílnu v berounském Muzeu Českého krasu navštívili školáci ze zadnotřebaňské málotřídky. Byli nadmíru spokojení - tvořili totiž sami, a to se jim vždycky moc líbí. Přednášku, kterou vedl lektor Patrik Pařízek, poslouchali se zájmem. Byla o vývoji výtvarného umění, od obrazu věrného předloze přes fotografii až k tvorbě typu koláží a asambláží. A právě to si mohly děti vyzkoušet.
Vyráběly tedy asambláže z připraveného odpadového materiálu, jako jsou krabice od džusů a mléka, pet lahve, kousky dřeva, dřevotřísky, zátky, víčka a kelímky, na připravenou plochu velikosti papírového tácku nebo krabice od pizzy. A že vznikala díla! Dan Sedláček prý stvořil vysílač, jeho prarodiče bydlí nedaleko vysílače na Ještědu, kam se Dan vždy moc těší, a to jej inspirovalo.
Lucie Kudláčková vytvořila loď a dílo Jakuba Votíka mělo připomínat trosky ohořelé chaty, kterou viděl někde v okolí. U mnoha chlapců se projevily konstruktérské sklony; jejich díla byla opravdu krásná a zajímavá. Všechno si z muzea přivezeme a vystavíme v budově školy s označením autora i s názvem či drobným příběhem. Dětem se v muzeu opět líbilo a už teď se těší na další akci související se svátky jara.
článek občasníku Naše noviny z čísla 5/2009,
Autor: Monika MAZÚROVÁ , 10. 03. 2009, rubrika: ŠKOLA, 5/2009
Naše noviny

Příspěvekod ZŠ Tetín » 30 lis 2010, 18:41

Určitě máme zájem o podobné aktivity. Vynikající a nápadité, podporována představivost a kreativita u dětí, využití odpadů. Přínos do VV a PČ. Děkujeme.
ZŠ a MŠ Tetín
ZŠ Tetín

Příspěvekod Berounský region » 30 lis 2010, 18:42

„Nápady s odpady – pro velký zájem podruhé
V rámci výstavy Jak se žije ve Středočeském kraji uspořádalo berounské Muzeum Českého krasu 25. února zajímavou vzdělávací a tvůrčí akci pro žáky základních škol. Pod názvem Nápady s odpady se nejprve výtvarník Patrik Pařízek snažil dětem vysvětlit základy výtvarného umění a seznámit je s moderními výtvarnými technikami. Děti si pak mohly zkoušet například koláže, asambláž, akční malbu a další výtvarné techniky. Při naší návštěvě pracovaly v muzeu děti ze Základní školy v Zadní Třebani s učitelkou Monikou Mazurovou. V Konírně - výstavní síni muzea - vedl žáky Základní školy v Osově výtvarník Jan Rynda (na snímku). Ten seznamoval děti s originální experimentální výtvarnou technikou pomocí válení skleněných kuliček přes plochy čerstvé barvy na velkém formátu. To vše s netradičním využitím odpadů. Pro velký zájem připravilo muzeum na 6. března od 9 hodin již druhý programový den pro děti základních a tentokrát i mateřských škol. Tato akce se koná za finanční podpory Města Beroun.“
článek z Berounského regionu
Autor: Zdeněk Zůna, 26. 2. 2009
Berounský region

Příspěvekod Děti z Tmaně » 30 lis 2010, 18:43

Akce se nám moc líbila, děti se ani chvilku nenudily! Zážitků bylo hodně. Časové rozložení bylo také dobře promyšlené a organizace výborná. Co více dodat. Spokojenost.
S přáním hezkého dne Eva Jílková
ZŠ a MŠ Tmaň
Děti z Tmaně

Příspěvekod Kučerová » 30 lis 2010, 18:44

Moc děkuji za zaslání slíbených fotografií. Akce měla u dětí veliký ohlas,byly nadšené. Odpoledne jsem mluvila s několika rodiči a říkali ,že děti nemluvily o ničem jiném než o malování a vyrábění z plastů a že se už nemohou dočkat června až k Vám pojedeme znovu.Takže ještě jednou díky a takových akcí, ať je co nejvíce.
S pozdravem J.Kučerová
ZŠ Nižbor
Kučerová

Příspěvekod Berounský region » 30 lis 2010, 18:45

„Druhé kolo Nápadů s odpady
Nápady s odpady - neboli "Netradiční způsob recyklace". Pod tímto názvem se 6. března v Muzeu Českého krasu konalo již druhé kolo zajímavé akce. S dětmi, které přijely z Karlštejna a z Tmaně, pracoval výtvarník Jan Rynda a společně se pokusili vytvořit netradiční výtvarná dílka a vdechnout odpadu druhý život...“
Berounský region

Příspěvekod E. Jílková » 30 lis 2010, 18:46

Líbilo se mi hrát hokej a ještě si v tom ráchat ruce!
Sabina
Všechno bylo dobré!!
Šárka
Líbilo se mi to všechno a chtěla bych to zkusit znovu.
Bára
Moc se mi to líbilo, protože to bylo něco nového, co jsem ještě nikdy nedělal. Nejvíc ze všeho se mi líbilo kreslení s kuličkou.
Marek
Nejvíc se mi líbila práce s PET lahvemi.
Nikola
Mě se líbilo, jak jsem mohl vyrábět co jsme chtěli a jak jsme koukali na tu televizi a jak jsme tam s „těma pánama“ patlali barvy!
Dominik
Líbilo se mi to a bylo to super!
Anička

Nápadité, poučné, zábavné, organizačně velmi dobře zajištěné.
Eva Jílková
ZŠ Tmaň
E. Jílková

Příspěvekod ZŠ Tmaň » 24 pro 2010, 05:28

Tvořeníčko, tvoření...
Dnešní den - pátek 3.dubna - byl pro nás výjimečný, prý se mu říká projektový, ale my víme, že nás moc bavil. Navštívili nás tři šikovní pánové z Muzea Českého krasu v Berouně pan Rynda, pan Pařízek a pan Palivec a celý den s námi tvořili krásné věci, ze kterých jsme měli velikou radost. Když se na prázdném bílém kartonu rodí příběh, který vyprávíme my, co na tom, že máme nosy, ruce, a třošku i oblečení od barvy, je to prostě paráda!
Když se díváme na obraz a nevíme, co odpovědět na dotaz: "Co na obraze vidíš?", a pak se rozpovídáme a vidímě věci, které dospěláci nevidí, je to super!
Když nám z plastů, krabic od mléka a dalších "nepotřebných" věcí rostou pod rukama nevídané výtvory, můžeme být na sebe pyšní - a taky, že jsme!Paní učitelky říkaly, že právem!

Naposledy oživil Anonymous v 24 pro 2010, 05:28
ZŠ Tmaň

Zpět na Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně