Krok za krokem Berounem - ohlasy

Moderátor: Patrik Pařízek

Krok za krokem Berounem - ohlasy

Příspěvekod Patrik Pařízek » 18 lis 2010, 11:09

Jak se Vám líbil doprovodný program
Krok za krokem Berounem?

Více informací o programu na muzeum-beroun.cz/kroky.

Obrázek
Patrik Pařízek
produkce
Muzeum Českého krasu
http://muzeum-beroun.cz
Patrik Pařízek

Re: Krok za krokem Berounem - ohlasy

Příspěvekod VI.C » 18 lis 2010, 11:11

Dne 4.5.2010 jsme se zúčastnili akce „Krok za krokem Berounem“. Akcí nás provázeli dva sympatičtí pánové, kteří svůj výklad doplnili fotografiemi historického Berouna. Získali jsme mnoho zajímavých informací, které jsme doposud neznali.
Pánové nás „nutili“ logicky myslet a za správné odpovědi jsme získávali body. Na konci vycházky jsme hráli historickou hru „Tlučení špačků“. Nelíbilo se nám chování některých spolužáků, přesto byla procházka hezká a poučná.

Julie Šimůnková, Kačka Svobodová (VI.C)
VI.C

Příspěvekod Jan Kříž » 18 lis 2010, 11:12

Vážení přátelé,

Ve středu 28. července 2010 jsme se zůčastnili procházky s poutavým názvem „Krok za krokem Berounem“, pořádané Muzeem Českého Krasu. O tom, co nás čeká, jsme byli předem informováni zajímavým letákem. Koho zajímá Beroun, měl by se takových procházek zůčastňovat vždycky. Doprovázeli nás pracovníci Muzea pan Mgr. D. Palivec a pan Bc. P. Pařízek.

Nejdříve jsme se před Jenštejnským domem dozvěděli o původu domu, kde je dnes Muzeum umístěno a také základní prvky, podle nichž se poznají různé stavební slohy. Ačkoliv byla procházka orientována pro děti, které měly právě prázdniny, povídání i informace byly zajímavé i pro nás dospělé. Dospělí byli v převaze.

Druhá zastávka patřila Berounské radnici a její historii. Tam jsme se jako zajímavost dozvěděli, kde se v budovách umísťují informace o stavbě, to jest hlavně, pro koho je stavba provedena, kdy, kdo je architekt a kdo stavitel.

U Pražské brány jsme si zopakovali a prohloubili vědomosti o stavebních stylech, ale také jsme slyšeli různé historické zajímavosti o městě. A byli jsme upozorněni na stavební prvky, které zasvěceným prozradí další informace u používání budov.

V hezkém městském parku u Duslovy vily nám připoměli naši průvodci tradiční českou hru „tlučení špačků“ a všichni jsme si mohli vyzkoušet naši reakci a zručnost, až na nějakou tu vyjímku převážně nedostatečnou. V samotné vile nás zajímala nejen současná výstava, ale také různá technická řešení, opět ve vztahu ke stavebním slohům. Dále jsme byli informováni o zneužití vily po smrti pana Dusla o jejím pracném restaurování.

V kostele Sv. Jakuba jsme si všimli původní gotické části a pozdější přestavby v barokním slohu. Také toho, kterému Seydlovi je vlastně věnováno náměstíčko nad kostelem.

A nakonec jsme vystoupili na Plzeňskou bránu, dozvěděli se něco o středověké obraně města, o věžních hodinách a o tom, proč dostali Němci přezdívku „Skopčáci“. Pak jsme si prohlédli byt bývalého věžního, který také střežil, zda ve městě nevypukl někde požár, a vychutnávali si shůry pohled na Beroun.

Byla to překrásná a zajímavá procházka, báječně připravená a poutavě i zábavně prezentovaná oběma pány, jimž patří naše srdečné poděkování.
Jan Kříž

Příspěvekod Ohlasy dětí » 24 pro 2010, 05:28

Z ohlasů dětí...
Líbilo se mi prakticky všechno, ale nejvíce se mi líbilo, když jsme byli v horní bráně (hlavně hodinový mechanizmus) a také otázky a odpovědi.

Mně se líbilo jak jsme hráli tlučení špačka. Chodili jsme po Berouně a dozvěděl jsem se něco nového. Byli jsme i na horní bráně.

Mně se to moc líbilo. Kdyby bylo hezčí počasí, byli bychom více venku. Hráli jsme také tlučení špačka. Byla to hezká vycházka – měla to být vycházka. Spíše jsme občas přešli přes dvůr nebo chodník. Byli jsme hodně v budovách, ale ono to možná bylo i lepší !!!

Líbilo se mi jak jsme byli na Plzeňské bráně. A taky, že jsme koukali na ozdoby.

Program se mi líbil až na počasí. Program byl zábavný, bavilo mě tlouct špačky.

Mně se líbilo úplně nejvíc to tlučení špačků, Davidovi to šlo dobře. Blbé bylo to počasí (déšť)!

Mně se líbilo, jak jsme byli na Plzeňské bráně. To bylo asi nejlepší. Líbilo se mi, jak jsme tloukli špačky. Nelíbilo se mi, že pršelo. Líbilo se mi, že jsme byli v městské galerii. Dostávali jsme všelijaké otázky. Prostě se mi to líbilo.

Moc se mi líbilo jak jsme šli na Plzeňskou bránu. Bylo to zajímavé. Zajímavé bylo tlouct špačka. Moc jsem se dozvěděl o Berouně.

Mně se líbilo, že jsme se dívali na starý model Berouna. Potom jsme šli na horní bránu a tam jsme se šli koukat na orloj. Pak jsme si vyzkoušeli tlouct špačky.

Mně se to líbilo celé. Hodně jsem se dozvěděla. Dozvěděla jsem se něco nového o husitech a líbilo se mi tlouct špačky.

Takže mně se líbilo, že tam byly i hry. Řekli nám i zajímavosti o Berouně. Bylo také dobré, že jsme šli do Pražské brány. Bylo dobré, že nám to říkali hezky a neměli trému. Ta hra kterou jsme hráli se jmenovala tlučení špačků.

Mně se líbilo vše, nejvíce se mi líbila ta hra tlouct špačky. Byla škoda, že pršelo, protože jsem se těšil že projdeme Beroun. Pak se mi ještě líbilo, jak jsme šli do Plzeňské brány. Rozhodně se mi to líbilo víc, než normální učení.

14.5. jsme šli ze třídou do muzea Českého krasu, tam jsme si chvilku povídali, jak vznikl Beroun a pak jsme šli ven. Blbé bylo že pršelo, takže jsme neprošli s Davidem a Patrikem všechny památky, co nám chtěli ukázat. Ale za to jsme byli nahoře Plzeňské brány, kde byl hezký víkend a potom jsme šli do galerie Berouna kde se mi to moc líbilo a tam jsme taky svačili. Nejvíc se mi líbilo jak jsme tloukli špačky, to byla velká zábava.

Moc se mi to líbilo, ale je škoda, že pršelo. Moc jsem se naučila o městě Beroun, třeba že Dominikánský klášter byl zbořen husity.

Líbilo se mi, že jsme šli na horní bránu. Potom jsme šli do galerie. Z galerie jsem si odnesla tři pohledy, byly zdarma. Hra, kterou jsme hráli byla pěkná, myslím že si jí doma taky vyrobím.

Zdraví děti z Jungmannovy ZŠ

Naposledy oživil Anonymous v 24 pro 2010, 05:28
Ohlasy dětí

Zpět na Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně