Umění loupeže, loupeže umění

Moderátor: Patrik Pařízek

Re: Umění loupeže, loupeže umění

Příspěvekod Kuba » 14 pro 2010, 13:48

Program byl hezký , zábavný a naučný. Líbilo se mi jak jsme sbírali stopy, jak jsme si povídali o obrazech, jak poznáme jeho stáří ( s pod td) a tak podobně. Jak jsme hledali pachatele a nakonec se zjistilo, že obraz nebyl ukradený. Bylo to moc hezky připravené. Také se mi líbilo povídání o krádežích různých obrazů. Moc mě nebavilo vyplňovat ten protokol, ale jinak si to připravil moc hezky.
Kuba

Příspěvekod 3. ZŠ Beroun » 17 led 2011, 22:32

Návštěva v muzeu je vždy zážitek, měla by být. Děti na takovou návštěvu musí být připraveny nebo je návštěva něčím víc, hrou, záhadou, objevováním.... tohle všechno a také příjemní průvodci byli součástí pořadu "Umění loupeže....."

Těšíme se na další nápadité pořady

Zaida Jarišová, ZŠ Wagnerovo náměstí
3. ZŠ Beroun

Příspěvekod 7.A » 31 led 2011, 09:39

Vše začalo tak, že nám průvodce ukázal místnost, ve které se loupež odehrála. Naše třída se rozdělila do čtyř skupin, každá skupina dostala desky, papír a tužku. Jeden ze skupiny vždy zapsal, jakou stopu viděl. Poté vypovídal svědek. Nakonec jsme zjistili, že se ztratil obraz operní pěvkyně. Hlavní stopou bylo, že na každý obraz svítila malá lampička, ale my jsme viděli, jak jedna svítí na prázdnou zeď. Svědek potvrdil, že z místnosti viděl odcházet nějakého člověka v bílém plášti. Všichni se shodli na tom, že to zřejmě byl pracovník, který vystavené exponáty opravuje, vydali jsme se za ním do dílny a zjistili, že obraz pouze opravuje, ale neřekl to ostatním.
Aneta Mašková, Jana Richterová, 7.A
7.A

Příspěvekod Jakub » 31 led 2011, 09:40

Mně se to tam strašně líbilo, hlavně ten protokol, ten byl nejlepší, když jsme našli důkazy, byly zajímavé. Také se mi líbila ta prezentace o krádežích obrazů. Nejlepší na konec: zjistili jsme, že obraz nebyl ukraden, ale restaurován.
Jakub Stingl, 7.C
Jakub

Příspěvekod Vojta » 31 led 2011, 09:40

Dozvěděli jsme se, že obrazy mají velkou cenu a proto se hodně kradly a stále kradou. Potom jsme měli za úkol vyšetřit krádež obrazu. Bylo to zajímavé.
Vojta Hrdlička, 8.B
Vojta

Příspěvekod Sam » 31 led 2011, 09:41

V muzeu jsme se dozvěděli, k čemu mají lidé doma obrazy. Byla to zajímavá hra – hledat ten obraz, ale věděli jsme, že je to hrané.
Sam Samoura, 8.B
Sam

Předchozí

Zpět na Ohlasy | Muzeum Českého krasu v Berouně