2. kolokvium Galerijní a muzejní animace

Moderátor: Patrik Pařízek

Příspěvekod Patrik Pařízek » 21 říj 2010, 09:06

Kliknutím na "reagovat" můžete vkládat ohlasy na kolokvium realizované 20. 10. 10 v Západočeském muzeu v Plzni.
Více informací o kolokviu naleznete zde
Patrik Pařízek
produkce
Muzeum Českého krasu
http://muzeum-beroun.cz
Patrik Pařízek

Re: 2. kolokvium Galerijní a muzejní animace

Příspěvekod Pája » 21 říj 2010, 09:23

Včerejšího kolokvia jsem se zúčastnila a mé ohlasy jsou pozitivní. Velice se mi líbilo jak pan Pařízek mluvil o Berouně, kde vzali děti na procházku po památkách. Jen bych ráda věděla, cože je to "tlučení špačků". :) I první příspěvek, který měl, byl velice zajímavý. :)
Pája

Příspěvekod Patrik Pařízek » 30 říj 2010, 17:31

Odpověď:

Děkuji za Váš ohlas. Jsem rád, že se Vám povídání líbilo. A určitě vysvětlím to tlučení špačků :-).

Obrázek

"Hovoříme-li ještě o ryze odpalovacích hrách, je na místě vzpomenout staročeské tlučení špačků. Princip této zábavy spočíval v odpálení dřevěného špačka na maximální vzdálenost. Vlastnímu odpalu ale předchází vzlétnutí špačka. To provede hráč úderem pálky směrem k zemi na kratší díl špačka, podloženého nesouměrně na zemi či podložce."
(http://www.e-salina.cz)
Patrik Pařízek
produkce
Muzeum Českého krasu
http://muzeum-beroun.cz
Patrik Pařízek

Příspěvekod Blanka » 01 lis 2010, 16:58

Kolokvia o muzejní a galerijní animaci jsem se zúčastnila, i když v této oblasti jsem byla naprostým laikem :). A musím říct, že to pro mě bylo určitě přínosem. Dokonce když někteří aktéři vyprávěli o svých činnostech připravených pro děti, sama jsem měla 1000 chutí si to taky vyzkoušet, všechno zažít :). Je to určitě skvělá zkušenost a přínos i pro budoucí učitele výtvarné výchovy :). V dnešní době je neustále třeba hledat nové možnosti výuky a uspořádat pro děti projekt v rámci galerijní nebo muzejní animace je určitě skvělá volba :). Příspěvky byly zajímavé, jen škoda, že poslední příspěvek kolegy Pařízka se odbyl velice v rychlosti, protože jeho příspěvky byly rozhodně poutavé a zajímavé, stejně jako příspěvky ostatních účastníků :) . Pro mě rozhodně bohatá zkušenost :) . Už se těším, až si budu moci galerijní animaci vyzkoušet sama v reálu, v praxi :).
Blanka

Příspěvekod Ivana » 25 říj 2013, 20:28

Velmi chválím Váš nápad a aktivitu všech organizátorů. Kolokvium bylo až na některé drobnosti (nedostatek času pro všechny) paradni! Směle dál a těším se na další setkání. :-)

Naposledy oživil Anonymous v 25 říj 2013, 20:28
Ivana

Zpět na Ohlasy | Kolokvia Galerijní a muzejní animace